
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.3 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 2.65 mm |
| Thickness | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | SPI |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Channels | 2 |
| Supply Type | Single |
| Gain | 120 dB |
| Nominal Supply Current | 8 mA |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 250 µV |
| Load Impedance | 100 kΩ |
| Packaging | Tube |
| Type | 2-Channel Stereo Audio Volume Control |
| RoHS | Compliant |
Stock: 423
Distributors
pcbx
Unit Price$7.36607
Ext.Price$7.36607
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.36607 | $7.36607 |
| 10 | $5.78274 | $57.82740 |
| 25 | $5.21934 | $130.48350 |
| 50 | $5.08901 | $254.45050 |
| 100 | $4.96193 | $496.19300 |
| 300 | $4.83803 | $1451.40900 |
| 500 | $4.71722 | $2358.61000 |
| 1000 | $4.59952 | $4599.52000 |
| 3000 | $4.53320 | $13599.60000 |
| 5000 | $4.46786 | $22339.30000 |
